تبلیغات

گریل استخری چیست ؟

۰

گریل استخری چیست ؟

گریل استخری یک نوع گاتر با گریتینگ یا همان درپوش می باشد. گریل استخری برای جمع آوری آب دور استخر و جکوزی ها و فضاهای ورزشی استفاده می شود. گریل استخری روی کانال آب دور استخرها و جکوزی ها قرار میگیرد و برای جمع آوری آب سرریز استخر و جکوزی همیشه یک کانال دور فضای استخر ایجاد میشود و روی آن از گریل استخری استفاده می شود.

جنس این محصول از PP یا UPVC می باشد. امروزه در بسیار موارد کانال آب دور استخر نیز به صورت پیش ساخته است که مزایای بیشتری نسبت به کانال هایی دارد که با سنگ ساخته می شوند. البته در فضاهایی که استخر یا جکوزی به شکل دایره ای یا بیضی شکل هستند به ناچار باید کانال دور آن با سنگ ساخته شود و سپس روی آن گریل استخری انعطاف پذیر قرار می دهیم تا بتوانیم آن را به صورت دایره اجرا کنیم.

مدل های گریل استخری

مدل های مختلفی از این گریل در بازار موجود است که با توجه به نیاز پروژه از میان آنها گریل مورد نظرتان را انتخاب می کنید. گریلها می توانند از نظر جنس، ابعاد، شکل ظاهری، کاربرد و غیره دسته بندی شوند. گریل های استخری می‌توانند بدون گاتر پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از مدلهای صنعتی یا گریلهای فلزی می توان در فضاهایی مثل پارکینگ استفاده نمود.

البته باید در نظر داشت در مواردی که بخواهیم از گریل در فضایی استفاده کنیم که احتمال عبور اتومبیل وجود داشته باشد، حتما می بایست گریل را همراه با کانال پیش ساخته مورد استفاده قرار دهیم. در این حالت گریلها به بدنه ی کانال توسط پیچ ثابت می شوند و همین امر از آسیب دیدن گریل یا سنگ اطراف آن در اثر ضربه و عبور اتومبیل، جلوگیری می کند.

در فضاهای باز از گریل استخری با جنس ABS برای جکوزی و استخر استفاده می شود و در فضاهای داخلی و بسته از جنس PP استفاده می شود.

 ادامه …
+ نوشته شده توسط Draingrating در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

گریتینگ چیست ؟

۰

گریتینگ چیست ؟

گریتینگ که در زبان فارسی به عنوان درپوش معرفی شده است، این محصول سازه ای مشبکی شکل است که بسیار سخت و با توان باربری بالا در بسیاری از امکان شهری و صنعتی استفاده می شود. این صفحات مشبکی شکل به دلیل ویژگی سختی در کنار سبکی، کاربردهای متنوعی دارند و به عنوان عضوی ضروری در صنعت سنگین یاد می شوند. از کاربردهای این محصول در پالایشگاه ها، نیروگاه ها، معادن، کارخانه های فلزی، شهرسازی و ساختمان سازی،  کانال های آب، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، قفسه، راه پله اضطراری ، کفپوش و غیره می توان نام برد.

از گریتینگ تعاریف مختلفی شده است. ما در اینجا برخی از تعاریفی که از این محصول عنوان شده برای شما بیان می کنیم :

– عنصری که با وجود وزن کمی که دارد از ظرفیت باربری بالا برخوردار است.

–  یک شبکه چوبی یا فلزی که برای بستن یا کف دهانه استفاده می شود.

– یک پارتیشن، پوشش، یا قاب میله یا میله موازی

– مجموعه ای از خطوط نزدیک موازی به هم یا میله های حاکم بر روی یک سطح صیقلی

گریتینگ

گریتینگ به زبان انگلیسی (grating)

به معنای شبکه، پنجره وچهارچوب آهنی است که معنی مورد نظر در این مطلب پنجره و شبکه است که در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد آن می پردازیم.

گریتینگ در لغت به معنای شبکه و شانه عسل است. مجموعه موازی و منظم با فواصل برابر است.

زمانی که این مجموعه ها به صورت شبکه ای برهم عمود می شوند در صنعت به آن گریتینگ می گویند.

گریتینگ یک مدل شبکه از جنس فولاد است که کاربردهای متنوعی دارد و در صنعت و شهرسازی خواهان زیادی دارد.

یکی از انتخاب های پرطرفدار در نوع کف پوش و پله های کارخانه هاست.

در تعریف ساده تر میتوان گفت نوعی صفحه مشبک فلزی است که با استفاده از تسمه یا میلگرد تولید شده است.

این فلز مشبک به شکل شبکه هایی با فاصله برابر کنار هم قرار گرفته شده و انواع مختلفی دارد.

 ادامه …
+ نوشته شده توسط Draingrating در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
نوشته‌های اخیر